photophore

Kullanım örnekleri

photophore
candle jar
icon arrow

candle

Phonetic: "/ˈkændl̩/"

Part Of Speech: noun


Definition: A light source consisting of a wick embedded in a solid, flammable substance such as wax, tallow, or paraffin.


Definition: The protruding, removable portion of a filter, particularly a water filter.


Definition: A unit of luminous intensity, now replaced by the SI unit candela.


Definition: A fast-growing, light-colored, upward-growing shoot on a pine tree in the spring. As growth slows in summer, the shoot darkens and is no longer conspicuous.

icon arrow

candle

Phonetic: "/ˈkændl̩/"

Part Of Speech: verb


Definition: To observe the growth of an embryo inside (an egg), using a bright light source.


Definition: To dry greenware prior to beginning of the firing cycle, setting the kiln at 200° Celsius until all water is removed from the greenware.


Definition: To check an item (such as an envelope) by holding it between a light source and the eye.

icon arrow

jar

Phonetic: "/dʒɐː/"

Part Of Speech: noun


Definition: An earthenware container, either with two or no handles, for holding oil, water, wine, etc., or used for burial.


Definition: A small, approximately cylindrical container, normally made of clay or glass, for holding fruit, preserves, etc., or for ornamental purposes.


Definition: A jar and its contents; as much as fills such a container; a jarful.

icon arrow

jar

Phonetic: "/dʒɐː/"

Part Of Speech: verb


Definition: To preserve (food) in a jar.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Yukarıdaki giriş alanını kullanarak İngilizce-Türkçe sözlükte bir Türkçe terim arayın. İngilizce veya Türkçe arama yapabilirsiniz. İngilizce veya Türkçe aradığınız cümlenin çok fazla çevirisi varsa filtreleme seçeneklerini kullanarak sonuçları sınırlandırabilirsiniz. İngilizce-Türkçe sözlükte harfe göre ara. İngilizce-Türkçe sözlük, alfabeyi manuel olarak görüntüleme olanağı sağlar. Belirli kelimelerin çevirilerine bakmak ve bir cümle bağlamında ne anlama geldiklerini görmek için aşağıdaki bağlantıları da kullanabilirsiniz.Çevirinin anadilde gerçek anlamda ses çıkarabilmesi için dilsel doğruluğun yanı sıra kültürel özellikler ve bilginin de sağlanması esastır. Bu yüzden dilin nüanslarını bilen İngiltere'den tercümanlarla çalışıyoruz. Türkçe ve İngilizce tercümanlarımız, çeviride hiçbir şeyin kaybolmamasını sağlamak için sorularınızı yanıtlamak ve açıklamalar sağlamak için her zaman hazırdır. Tercümanımızın rekor sürede doğru çeviriler sunabilmesinden ve bunun hızlı, güvenli ve tamamen ücretsiz olmasından gurur duyuyoruz! Kullanıcılarımızı önemsiyoruz.