haşereler

Kullanım örnekleri

haşereler
insect pests
icon arrow

insect

Phonetic: "/ˈɪnsɛkt/"

Part Of Speech: noun


Definition: An arthropod in the class Insecta, characterized by six legs, up to four wings, and a chitinous exoskeleton.

Example: Our shed has several insect infestions, including ants, yellowjackets, and wasps.


Definition: Any small arthropod similar to an insect including spiders, centipedes, millipedes, etc

Example: The swamp is swarming with every sort of insect.


Definition: A contemptible or powerless person.

Example: The manager’s assistant was the worst sort of insect.

icon arrow

pests

Part Of Speech: noun


Definition: A plague, pestilence, epidemic


Definition: Any destructive insect or caterpillar that attacks crops or livestock; an agricultural pest.


Definition: An annoying person, a nuisance.


Definition: An animal regarded as a nuisance, destructive, or a parasite, vermin.


Definition: An invasive weed.

En İyi Tur-Eng Çevirmen

İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.