elevadorista

Kullanım örnekleri

elevadorista
elevator operator
icon arrow

elevator

Phonetic: "/ˈɛl.ə.veɪ.tɚ/"

Part Of Speech: noun


Definition: Anything that raises or uplifts.


Definition: A permanent construction with a built-in platform that is lifted vertically, used to transport people and goods.


Definition: A silo used for storing wheat, corn or other grain (grain elevator)


Definition: A control surface of an aircraft responsible for controling the pitching motion of the machine.


Definition: A dental instrument used to pry up ("elevate") teeth in difficult extractions, or depressed portions of bone.


Definition: Any muscle that serves to raise a part of the body, such as the leg or the eye.


Definition: A type of shoe having an insert lift to make the wearer appear taller.

icon arrow

operator

Phonetic: "/ˈɒpəˌɹeɪtə/"

Part Of Speech: noun


Definition: One who operates.


Definition: A telecommunications facilitator whose job is to establish temporary network connections.


Definition: A function or other mapping that carries variables defined on a domain into another variable or set of variables in a defined range.


Definition: The game of Chinese whispers.


Definition: A person who is adept at making deals or getting results, especially one who uses questionable methods.


Definition: A member of a military special operations unit.


Definition: The administrator of a channel or network on IRC.


Definition: A symbol that represents a construct in a programming language and differs from a normal function in its syntax.


Definition: A kind of expression that enters into an a-bar movement dependency and is said to bind a variable.

Example: In the sentence "What did Bill say he wants to buy?", "what" is an operator, binding a phonetically empty variable.

Türkçe-İngilizce dosya Çevirmeni

İngilizce'den Türkçe'ye çeviri saniyeler sürer ve tek istekte bin kelimeye kadar çeviri yapabilirsiniz. İngilizce ve Türkçe dünyada çok yaygın dillerdir. İngilizceden Türkçeye çevirmenimiz, birinde uzman olup diğerini öğrenirken bu dillerin temel metinlerini öğrenmenize veya anlamanıza yardımcı olacaktır. Çeviri API'lerimiz İngilizce'den Türkçe'ye mükemmel çeviri sağlar, ek redaksiyon ile bu çeviriler hukuk, tıp ve diğer yüksek düzeyde uzmanlık alanları gibi görev açısından kritik alanlarda kullanılabilir. İngilizce'den Türkçe'ye çevirmen, çevirdiğiniz metnin doğru bir şekilde anlaşılmasını sağlar ve selamlaşma, seyahat, alışveriş, sayılar ve diğer sınırsız sayıda ortak alan gibi sık kullanılan cümle ve kelimeleri çevirmek için idealdir.

Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.Çeviri yazılımımızı diğer makine çevirmenlerinden farklı kılmak için çok yol kat ettik. Türkçe - İngilizce çevirmenimiz orijinal metnin anlamını ve cümlenin ana fikrini asıl amaçlandığı gibi korumak için tasarlanmıştır. Çevirmenimiz olabildiğince insandır. Ürünümüz en iyi gizliliği sağlar. Verilerinizi izlemiyor, satmıyor veya saklamıyoruz. Çevirileriniz size aittir. Transferler için kayıt ve ödeme gerekli değildir!