şehit

Kullanım örnekleri

şehit
martyr
icon arrow

martyr

Phonetic: "/ˈmɐːtə(ɹ)/"

Part Of Speech: noun


Definition: One who willingly accepts being put to death for adhering openly to one's religious beliefs; notably, saints canonized after martyrdom.

Example: Saint Stephen was the first Christian martyr.


Definition: (by extension) One who sacrifices his or her life, station, or something of great personal value, for the sake of principle or to sustain a cause.


Definition: (with a prepositional phrase of cause) One who suffers greatly and/or constantly, even involuntarily.

Example: Stan is a martyr to arthritis, Chris a martyr to Stan's endless moaning about it.

icon arrow

martyr

Phonetic: "/ˈmɐːtə(ɹ)/"

Part Of Speech: verb


Definition: To make someone into a martyr by putting him or her to death for adhering to, or acting in accordance with, some belief, especially religious; to sacrifice on account of faith or profession.


Definition: To persecute.

Example: Some religious and other minorities were martyred until extinction.


Definition: To torment; to torture.

Example: The lovely Amoret, whose gentle heart

Türkçe-İngilizce Şarkı Sözleri Çevirmeni

Sözlüğümüz size İngilizce ve Türkçe terimleri arayabileceğiniz geniş bir kütüphane sunmaktadır. Örnekler ve ayrıştırma ile mesleğe, jargona ve yaygın ifadelere göre kelimeleri arayabilirsiniz. Uygulamalarımızı iPhone, Android, iPad, Windows 10/11 ve macOS için kullanabilirsiniz. Çevrimiçi İngilizce - Türkçe çevirmenimizde, kategoriye ve farklı telaffuzlara göre 2 milyondan fazla kelimeyi arayabilirsiniz.

Kaynak metinler, AI tabanlı yazım denetleyici tarafından otomatik olarak düzeltilerek daha iyi bir çeviri elde edilir. Tıp, kesin bilimler, hukuk vb. gibi çeşitli alanlarda metinlerinin içeriğini ve dil özelliklerini koruyarak belgeleri anında çevirin.İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!