basit sarkaç

Kullanım örnekleri

basit sarkaç
simple pendulum
icon arrow

simple

Phonetic: "/ˈsɪmpəl/"

Part Of Speech: noun


Definition: A herbal preparation made from one plant, as opposed to something made from more than one plant.


Definition: (by extension) A physician.


Definition: A simple or atomic proposition.


Definition: Something not mixed or compounded.


Definition: A drawloom.


Definition: Part of the apparatus for raising the heddles of a drawloom.


Definition: A feast which is not a double or a semidouble.

icon arrow

simple

Phonetic: "/ˈsɪmpəl/"

Part Of Speech: verb


Definition: To gather simples, i.e. medicinal herbs.

icon arrow

simple

Phonetic: "/ˈsɪmpəl/"

Part Of Speech: adjective


Definition: Uncomplicated; taken by itself, with nothing added.


Definition: Without ornamentation; plain.


Definition: Free from duplicity; guileless, innocent, straightforward.


Definition: Undistinguished in social condition; of no special rank.


Definition: Trivial; insignificant.


Definition: Feeble-minded; foolish.


Definition: (heading) Structurally uncomplicated.


Definition: Mere; not other than; being only.

icon arrow

pendulum

Phonetic: "/ˈpɛnd͡ʒələm/"

Part Of Speech: noun


Definition: A body suspended from a fixed support so that it swings freely back and forth under the influence of gravity, commonly used to regulate various devices such as clocks.


Definition: A lamp, etc. suspended from a ceiling.


Definition: A watch's guard-ring by which it is attached to a chain.

Web Türkçe-İngilizce Çevirmen

Çevirinize ince ayar yapmak için yerleşik sözlükleri kullanın: Tek tıklamayla eşanlamlılar ve örneklerle bağlam içi çeviriler, anlamlar, telaffuz ve diğer dil özelliklerinde sorunsuz bir şekilde uzmanlaşmanıza yardımcı olur. Kesinlikle ücretsiz, hızlı ve doğru çevirmen!

Hızlı bir İngilizce'den Türkçe'ye çeviriye ihtiyacınız olduğunda arkadaşlarınıza ve ajanslara başvurmayı bırakın. Kendinizi uygulamamızla donatın ve bunu kendiniz, daha hızlı ve daha doğru bir şekilde yapmak için devasa kitaplığımızdan yararlanın. Uygulamalarımız iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch ile yerel olarak entegre olur. Ayrıca, sınıfının en iyisi Safari, Chrome, Firefox, Opera ve Edge uzantılarımızla favori tarayıcınızı özelleştirebilirsiniz. Facebook sayfamızı ziyaret edin ve sütunumuzu okuyun - yeni gönderilerimizden bazıları burada görünecek. Teşekkürler!İngilizce, dünyada yaklaşık 1,5 milyar insan tarafından konuşulmaktadır. Dünyada en çok konuşulan dildir. 1.000.000'den fazla kelime var! Türkçe, Türkiye'de, Kuzey Kıbrıs'ta yaklaşık 80 milyon kişi ile Avrupa ve Kuzey Amerika'daki göçmen toplulukları tarafından konuşulmaktadır. Yaklaşık 88 milyon konuşmacı ile en çok konuşulan Türk dilidir. Türk dili, Türkiye'nin batısında yer alan Anadolu'da ortaya çıkmıştır. Şu anda, bu iki hacimli ve harika dildeki çevirilerle hızlı, rahat ve ücretsiz çalışmanız için size profesyonel çevirmenimizin işlevselliğini sunuyoruz!Belki tercümanlık mesleğinde ustalaşmak istersiniz? Sitemizle eğitiminiz hızlı ve kolay olacak! Çevirmenler çeviri yaparken çeşitli becerilere ve materyallere ihtiyaç duyarlar. Çevirmenlerin genel özellikleri çevrilecek olan erek dile ve kaynak dile çok iyi hakim olmak, okuduklarını ve duyduklarını iyi anlamak ve iyi bir hafızaya sahip olmaktır. Fonetik, gramer ve cümlelerdeki kelime örnekleriyle birlikte kapsamlı bir kelime, deyim ve ifade kitaplığına sahip çevirmenimiz ilk kez kullanışlı bir materyal olarak kullanılabilir.